nanoGUNE Winter School 2024

Είσαι προπτυχιακός φοιτητής και σου αρέσει η νανοτεχνολογία? Σκέφτεσαι να κάνεις καριέρα στον κλάδο αυτό? Τότε, μη χάνεις χρόνο και συμπλήρωσε την αίτησή σου για το μεγαλύτερο winter school νανοεπιστήμης στην Ευρώπη.

Το CIC nanoGUNE είναι ένα ερευνητικό κέντρο στη Χώρα των Βάσκων στη Βόρεια Ισπανία αφιερωμένο στη νανοτεχνολογία. Κάθε χρόνο διοργανώνει το λεγόμενο “nanoGUNE Winter School”, το οποίο απευθείνεται σε προπτυχιακούς φοιτητές των τμημάτων Φυσικής, Χημείας, Βιολογίας και Πολυτεχνείου, όπου εκπαιδεύονται στις πιο καινοτόμες πτυχές της έρευνας στις νανοεπιστήμες.

Το σχολείο περιλαμβάνει ένα συνδυασμό ακαδημαϊκών διαλέξεων, εκπαιδευτικών συνεδρίων για την απόκτηση κοινωνικών δεξιοτήτων καθώς και πρακτικών εργαστηριακών ασκήσεων.

Το nanoGUNE Winter School 2024 θα πραγματοποιηθεί στις εγκαταστάσεις του nanoGUNE στην Ισπανία από τη Τετάρτη 31 Ιανουαρίου έως τη Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2024.

Οι εγγραφές είναι ανοιχτές μέχρι τις 19 Νοεμβρίου!

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε παρακάτω: