Events

ΣΠΕΦ

Το Συνέδριο Προπτυχιακής Έρευνας στη Φυσική δίνει τη δυνατότητα σε οποιονδήποτε φοιτητή να παρουσιάσει τη πτυχιακή του εργασία ή την πρακτική του άσκηση.

PATh goes to ALICE

Διαδικτυακή ξενάγηση στις εγκαταστάσεις του πειράματος ALICE και παρουσίαση ευκαιριών απασχόλησης φοιτητών στο CERN.

Labs & PAThs

Ξενάγηση των φοιτητών στους χώρους των εργαστηρίων του τμήματος και ενημέρωση από τους εκάστοτε υπευθύνους σχετικά με τη λειτουργία τους.

PATh to PLANCKS

Η μεγαλύτερη δράση της PATh, όπου διοργανώθηκαν οι ελληνικοί προκριματικοί για τον διαγωνισμό PLANCKS. Στα πλαίσια αυτού του διήμερου συνεδρίου πραγματοποιήθηκαν πληθώρα άλλων επιμορφωτικών δράσεων.

Πρώτες Ματιές στην Έρευνα

Ημερίδες που αποτελούνται από ομιλίες των καθηγητών του τμήματος σχετικές με την έρευνα σε επίκαιρα θέματα και στον κλάδο της Φυσικής.

Instagram Projects

Κινητοποίηση της ομάδας στα social media με δράσεις, όπως fun facts και το πιο πρόσφατο Q&A που αφορούσε ερωτήσεις υποψηφίων πανελλαδικών εξετάσεων σχετικά με το τμήμα Φυσικής.

PATh Talks

Μικρές συνεντεύξεις από διακεκριμένα πρόσωπα του κλάδου της Φυσικής καθώς και κανάλια εκλαϊκευσης της επιστήμης στο YouTube.

Γίνε Μέλος

Εάν σε ενδιαφέρει ο εθελοντισμός και η επιστήμη της Φυσικής, τότε μην χάνεις χρόνο. Γίνε μέλος ΤΩΡΑ !

Φωτογραφίες από τις δράσεις μας